پروازهای ایران به عراق از سرگرفته شد + فوت 728 نفر به دلیل غرق شدگی – ره جویان عدالت

خبرگزاری ایسنا: مدیرکل روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: پروازهای ایران به بغداد و نجف از سر گرفته شده است
به گزارش ایسنا، به دلیل افزایش گرد و غبار و کاهش قابل توجه دید افقی در فرودگاه‌های بغداد و نجف پروازهای شرکت‌های هواپیمایی ایرانی از صبح امروز متوقف شده بود.

مدیرکل روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری از مسافران پروازهای بغداد و نجف خواست با هماهنگی با شرکت‌های هواپیمایی و آژانس‌های مربوطه شرایط را برای حضور در فرودگاه و انجام پرواز نهایی کرده و سپس به سمت مقصد حرکت کنند.

خبرگزاری ایسنا: مدیرکل روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: پروازهای ایران به بغداد و نجف از سر گرفته شده است.
به گفته وی، در حال حاضر سطح دید افقی مورد نیاز برای خلبانان در این فرودگاه‌ها به حدی رسیده که امکان برقراری پروازها وجود خواهد داشت.

سازمان هواپیمایی کشوری ۱۳ تا ۲۳ آبان ماه را به عنوان ایام مدیریت پروازهای اربعین زائران ایرانی در نظر گرفته است و بلیت این پروازها به شکل مصوب فروخته خواهد شد.

پروازهای شرکت‌های ایرانی در حالی به مقصد نجف ادامه دارد که در طول روزهای گذشته با توجه به افزایش هزینه سوخت گیری در این فرودگاه شرکت‌های ایرانی مکاتباتی را با فرودگاه نجف آغاز کردند و حتی اعلام شده در صورت مقاومت مقامات عراقی در برابر اصلاحات مورد نیاز امکان آن وجود دارد که پروازها به مقصد نجف لغو شود.

رضا جعفرزاده اظهار کرد: با بهبود نسبی شرایط جوی در فرودگاه‌های کشور عراق بار دیگر امکان برقراری پروازهای ایران به سمت این کشور فراهم شده است.

——————-
خبرگزاری ایرنا: سازمان پزشکی قانونی از فوت 728 تن به دلیل غرق شدگی از ابتدای فروردین تا پایان شهریور ماه امسال در کشور خبر داد
در شش ماهه اول امسال 728 تن بر اثر غرق‌شدگی جان خود را از دست دادند که از این تعداد 618 تن مرد و 110 نفر زن بودند.

بر اساس این گزارش، طی این مدت بیشترین آمار تلفات در استان های خوزستان با 112، مازندران با 85 و فارس با 63 فوتی ثبت شده است.

در شش ماهه اول امسال همچنین بیشترین متوفیات غرق‌شدگی در روخانه ها جان خود را از دست داده اند، بر اساس آمارها در این مدت 225 تن در رودخانه ها جان خود را از دست داده‌اند؛ پس از آن دریا با 115 (103 نفر خارج طرح و 12 نفر در محدوده مجاز)، استخرهای کشاورزی با 73، کانال‌ها با 66، دریاچه های مصنوعی و سد با 56، استخرهای شنا با 46، چاه با 27، حوض و حوضچه با 20 و دریاچه های طبیعی با 8 فوتی در رتبه های بعدی آمار تلفات غرق شدگی قرار دارند. در این مدت همچنین 92 تن نیز در سایر مکان ها بر اثر غرق‌شدگی جان باخته اند.

در ادامه این گزارش آمده است : آمار تلفات غرق‌شدگی در شهریور ماه امسال 129 مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل چهار درصد افزایش یافته است.

 در نیمه نخست سال جاری تلفات غرق‌شدگی در کشور با رشد 15.4 درصدی مواجه بود،‌ آمار تلفات غرق‌شدگی از 641 فوتی در نیمه اول سال گذشته (1395) به 728 فوتی در شش ماهه نخست امسال رسید.

همچنین در شش ماهه نخست امسال بیشترین آمار مرگ بر اثر غرق‌شدگی با 152 فوتی در تیر ماه و کمترین آن با 83 فوتی در اردیبهشت ماه به ثبت رسیده است.

خبرگزاری ایرنا: سازمان پزشکی قانونی از فوت 728 تن به دلیل غرق شدگی از ابتدای فروردین تا پایان شهریور ماه امسال در کشور خبر داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *