طنز؛ جایزه نوبل اقتصاد را به ایران می‎آوریم! – ره جویان عدالت

شهرام شهید‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی در ستون طنز روزنامه شهروند نوشت: دلار در کشور تک‌نرخی است و مو لای درزش نمی‌رود
راه چهار: فراخوان بدهید خریدوفروش ارز فردا، فقط از هشت صبح تا هشت شب آزاد است. در پایان روز هرکس ارز خریدوفروش کرده بود را بازداشت کنید. بدین‌ ترتیب هرکس متقاضی ارز بوده را شناسایی و بازداشت و از عرصه تقاضا حذف کرده‌اید. چیزی هم که تقاضا نداشته باشد، قیمتش می‌شکند. بنابراین قیمت ارز بشدت افت می‌کند. این راهکار حتی می‌تواند منجر به دریافت جایزه نوبل اقتصاد شود.

راه اول. اعلام کنیم واحد پول ایران دیگر ریال نیست و یورو است. حالا خیلی با اروپا بد هستید یورو نه و ین ژاپن. البته اگر بگوییم واحدمان یورو شده، بدی اولش این است که فیل مردم یاد هندوستان می‌کند و فوری فکر می‌کنند در حوزه اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند و سطح مطالبات‌شان سر به فلک می‌گذارد. البته این راه می‌تواند خودش به‌عنوان یک راه اقدام علیه اروپا در جنگ نرم شناخته شود و ما با این روش کلا با اقتصاد اروپا کاری کنیم که مرغ پخته هم به آن بخندد.

راه سه: به بن بست خورد بروید سراغ راه چهارم.

شهرام شهید‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی در ستون طنز روزنامه شهروند نوشت: دلار در کشور تک‌نرخی است و مو لای درزش نمی‌رود. اصلا چیزی که در این مملکت یافت می‌نشود، همین درز است، اما به هرحال در این‌ هاگیر واگیر دلار به گفته شایعه‌پردازان و مغرضان تکان خورد و یک گردوخاک کوچکی راه انداخت. برای همین گفتیم بنشینیم همفکری کنیم ببینیم چه می‌شود کرد که قیمت ارز از این وضع خارج شود. می‌دانیم جناب سیف اصلا و ابدا به کمک نیاز ندارند. در واقع ما در این مطلب به ارزهای خارجی کمک می‌کنیم نه آقای سیف و دولت!

راه دو. مومیایی پیداشده در شهرری دردسرهای خودش را داشت و آخر سر کسی نفهمید آن یار سفرکرده چی شد و کجا رفت؟ اصلا بود که برود؟ چرا آمد؟ کجا رفت؟ چه کسی او را برد؟ خلاصه. حالا که کمی آب از آسیاب افتاده، برای کمک به یکسان‌سازی قیمت ارز بهتر است یک مومیایی خودمان تولید کنیم و خودمان دفنش کنیم و خودمان پیدایش کنیم. این‌طوری ذهن مردم درگیر می‌شود که این مومیایی همان مومیایی قدیم است یا کدام خدا بیامرز دیگری است؟ اصلا می‌شود روزی یک مومیایی پیدا کنیم که مردم گیج بشوند و سراغ اولی را نگیرند. این‌قدر مومیایی پیدا کنیم که موضوع لوث شود. حسنش چیست؟ درگیری ذهنی مردم با مومیایی‌های جعلی که هم موضوع مومیایی اصلی را از یاد می‌برد و هم قیمت ارز را.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *