وضعیت دریاچه ارومیه خوب نیست + وزیر سابق لبنانی: حریری در ریاض بازداشت شده – ره جویان عدالت

 ایلنا به نقل از معاون آب و فاضلاب وزارت نیرو نوشت: چنانچه پیش بینی شود که مجددا بارش کمی داشته باشیم تنها راه این است که با کشاورزان وارد مذاکره شده، خسارت بدهیم و آب را به دریاچه منتقل کنیم
 ایلنا به نقل از معاون آب و فاضلاب وزارت نیرو نوشت: چنانچه پیش بینی شود که مجددا بارش کمی داشته باشیم تنها راه این است که با کشاورزان وارد مذاکره شده، خسارت بدهیم و آب را به دریاچه منتقل کنیم.
 معاون وزیر نیرو سطح تراز دریاچه را 1270.25 متر عنوان کرد و گفت: در جلسه که  شورای هماهنگی خواهیم داشت چنانچه پیش بینی شود که مجددا بارش کمی داشته باشیم تنها راه این است که با کشاورزان وارد مذاکره شده، خسارت بدهیم و آب را به دریاچه منتقل کنیم.

میدانی تصریح کرد: اگر بارش ها در سال 97-96 مثل سال آبی گذشته باشد مطمئنا شاهد افت مجدد خواهیم بود و کاری هم نمی توانیم بکنیم.

رحیم میدانی درباره پایین آمدن سطح آب دریاچه ارومیه اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت دریاچه  خوب نیست و سطح آب کاهش پیدا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر کار به مرحل سختی رسید باید به سمت پرداخت خسارت رفته و آب کشاورزی را کلا به دریاچه منتقل کنیم.

وی افزود: برای احیای دریاچه برخی پروژه ها در سال 98 جواب می دهد اما بارش بالافاصله اثر خود را نشان می دهد.

——————-

ایسنا به نقل از روزنامه الوسط بحرین، وزیر سابق لبنانی از دولت این کشور خواست تا امنیت بازگشت نخست وزیر مستعفی این کشور به لبنان را تامین کند
ایسنا به نقل از روزنامه الوسط بحرین، وزیر سابق لبنانی از دولت این کشور خواست تا امنیت بازگشت نخست وزیر مستعفی این کشور به لبنان را تامین کند.

وئام وهاب، وزیر سابق لبنانی در توییتی اعلام کرد: من از دولت لبنان می‌خواهم تا امنیت بازگشت سعد حریری به کشور را تامین کند و من تاکید دارم که این شخص بازداشت شده است و پس از اینکه دوست او، التویجری بازداشت شد، حریری نیز مورد بازجویی قرار گرفت.

رسانه‌های سعودی گزارش دادند که نیروهای امنیتی این کشور تعدادی از شاهزادگان و وزیران سابق از جمله خالد التویجری، مدیر دفتر سابق پادشاهی را بازداشت کردند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *