تمهیدات ویژه برای 30 پرواز لغو شده اربعین – ره جویان عدالت

باشگاه خبرنگاران جوان: دهقان، معاون هوانوردی و امور بین‎الملل سازمان هواپیمایی کشوری در برنامه گفتگوی 18:30 شبکه خبر درباره لغو پروازها به کشور عراق گفت:  به دلیل شرایط نامناسب جوی در  عراق از عصر روز یکشنبه  30 پرواز به مقصد فرودگاههای بغداد و نجف با مشکل مواجه شد که  اعزام مسافران با پروازهای جایگزین از همین امروز آغاز شده و مابقی تا فردا انجام می شود
باشگاه خبرنگاران جوان: دهقان، معاون هوانوردی و امور بین‎الملل سازمان هواپیمایی کشوری در برنامه گفتگوی 18:30 شبکه خبر درباره لغو پروازها به کشور عراق گفت:  به دلیل شرایط نامناسب جوی در  عراق از عصر روز یکشنبه  30 پرواز به مقصد فرودگاههای بغداد و نجف با مشکل مواجه شد که  اعزام مسافران با پروازهای جایگزین از همین امروز آغاز شده و مابقی تا فردا انجام می شود.
دهقان درباره حق و حقوق مسافران گفت: در خصوص لغو پرواز به دلیل شرایط جوی نامناسب مسافرین فقط  پول بلیط خود را پس بگیرند و خسارتی به مسافر تعلق نمی گیرد.

دهقان، در خصوص علت لغو پرواز ها تصریح کرد: پدیده گردو غبار در عراق دید را به زیر 100 متر رسانده بود به گونه ای که امکان پرواز وجود نداشت  که از امروز با رسیدن دید افقی به 1500 متر پرواز از سرگرفته شد.

وی در پایان گفت: هدف اصلی حفظ ایمنی پرواز و جان مسافرین است و امیدواریم شرایط جوی خوب باشد تا بتوانیم مسافرین اربعین را به عراق برسانیم.

وی ادامه داد: شرایط سختی برای ما  وجود دارد زیرا اگر این شرایط چند روز دیگر ادامه پیدا کند نمی توان پرواز جایگزین در نظر گرفت  و پروازها بالاجبار لغو خواهد شد.

بر اساس این گزارش رضا زاده کارشناس هواشناسی گفت:پیش بینی می شود تا روز جمعه مشکلی از بابت شرایط جوی برای پرواز ها نباشد البته پیش بینی شرایط جوی تا 30 ساعت معتبر است و هر 6 ساعت یکبار گزارش تکرار می شود.

معاون هوانوردی و امور بین‎الملل سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: 10 شرکت هواپیمایی  داخلی در کنار یک شرکت هوایی از عراق پروازهای اربعین را انجام می دهند و شرایط جوی برای همه این شرکت ها وجود دارد و فقط یک شرکت پروازهایش لغو نشده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *