حذف مهر طلاق از شناسنامه، فریبکاری نیست – ره جویان عدالت

تسنیم: مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: به دنبال قانون حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه، سامانه ای برای ثبت طلاق ایجاد می‌شود و حذف مهرطلاق کاملا صوری است
مرادیان با توجه به اینکه نگاه منفی جامعه به زنان مطلقه یک معضل مزمن تاریخی است، قانون حذف واژه طلاق را یک عمل سطحی و گذرا تلقی کرد و افزود: باید مشکل به صورت زیربنایی حل شود و فرهنگ سازی در این زمینه در جامعه صورت بگیرد.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری همچنین از حذف شناسنامه در آینده خبر داد و افزود: وجود یک سامانه برای ثبت طلاق ضروری است.

تسنیم: مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: به دنبال قانون حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه، سامانه ای برای ثبت طلاق ایجاد می‌شود و حذف مهرطلاق کاملا صوری است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری با اشاره به اینکه 11 درصد طلاقها در همان سال اول بعد از ازدواج صورت می‌گیرد و زنان مطلقه معمولا بعد از طلاق عواقب حضور در خانواده پدری را نمی‌پذیرند و نیازمند شغل و تامین مالی هستند عنوان کرد حذف واژه طلاق موجب می‌شود در بازار کار نگاه منفی و ابزاری کارفرما به زنان مطلقه کاهش یابد.

وی تاکید کرد: حذف مهر طلاق از شناسنامه زنان مطلقه به هیچ وجه فریبکاری و کتمان به حساب نمی‌آید چرا که هر فردی قبل از ازدواج، خواه ناخواه باید به این سامانه مراجعه کند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین از ایجاد سامانه‌ای برای ثبت طلاق خبر داد و گفت: حذف مهر طلاق از شناسنامه بانوان مطلقه به دلیل ایجاد امنیت برای آنها در مراجعه به ادارات، نهادهای اجتماعی و دریافت خدمات از آنهاست، ولی طلاق آنها در سامانه طلاق ثبت می‌شود.

معصومه مردایان اظهار داشت: حذف واژه طلاق صرفا یک حذف کاغذی است تا امنیت روانی زنان مطلقه در جامعه افزایش یابد و همینطور با توجه به اینکه طلاق به صورت رسمی صورت می‌گیرد و در ثبت احوال مدارک آن موجود است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *