طنز؛ نیمه پر لیوان! – ره جویان عدالت

احمدرضا کاظمی در ستون طنز روزنامه قانون نوشت: اخیرا تصاویری از آب‌گرفتگی چادرهای زلزله‌زدگان کرمانشاهی در فضای مجازی پخش شده که حتما شما هم دیدید
آب‌درمانی

احمدرضا کاظمی در ستون طنز روزنامه قانون نوشت: اخیرا تصاویری از آب‌گرفتگی چادرهای زلزله‌زدگان کرمانشاهی در فضای مجازی پخش شده که حتما شما هم دیدید. حالا شاید بگید که بعد از گذشت این همه وقت و دادن این همه وعده و زدن این همه حرف و جمع شدن این همه پول، چرا هنوز این همه از هموطنانمون کانکس ندارن؛ در حالی‌که شما خبر ندارید الان خیلی کشورهای دنیا دنبال اینن که همین چادرهای پلاستیکی سوراخ‌سوراخ رو از ما بخرن! بعدم خداییش یکم نیمه پر لیوان رو هم ببینید. هیچ میدونید الان ما مردم اصفهان چندساله تو حسرت یه همچین بارونی هستیم؟ من جای عزیزان کرمانشاهی‌ بودم، حالا درسته که نفر دومش رو ندارم ولی سعی می‌کردم از این هوای دو نفره بارونی نهایت لذت رو ببرم. بعدشم این آب‌گرفتکی اگرچه ظاهر تهدیدآمیزی داره ولی در عمل میتونه یه «فرصت» ایده‌آل باشه، ببینید:

مردم عزیز کرمانشاه اگر میدونستن که به وسیله همین آب چقدر دردهای سیاتیکی و مفصلی و کمردرد و… رو میشه درمون کرد هرگز از آبگرفتگی چادرهاشون ناراحت نمیشدن! الان پدربزرگ خود بنده برای درد دیسک کمرش، طبق تجویز دکتر هفته‌ای سه بار باید توی آب راه بره! برای همینم هر جلسه 25 هزارتومن پول بلیت استخر میده! یعنی هفته‌ای 75 هزار که میشه ماهی 300 هزارتومن! حالا بماند که یه عده خیلی بیشتر از اینا هزینه میکنن، پول هواپیما و هتل هم میدن که فقط سه چهار روز برن سرعین! خب بده الان سرعین یه شعبه زده توی کرمانشاه؟

جاذبه گردشگری

الان سالانه میلیون‌ها گردشگر از سراسر جهان هزینه میکنن میرن ایتالیا تا شهر «ونیز» رو از نزدیک ببینن! حالا چه خبر هست اونجا؟ هیچی! دقیقا عین همین فضای رمانتیک و زیبایی که در اطراف چادر زلزله‌زده‌های کرمانشاهیه، اونجا هم هست. یعنی در خونه رو باز میکنی جلوت آبه و مردمم کلا از داخل آب رفت و آمد میکنن! اصلا همین اصفهان ما که چند خط بالاتر حرفش شد، زاینده رودش که باز میشه جذب گردشگر و مسافرشم بیشتر میشه! خب چرا از این پتانسیل بالایی که الان در سرپل ذهاب و مناطق زلزله‌زده ایجاد شده استفاده نمی‌کنیم برای رونق صنعت توریسم؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *